Założenia

Założeniem działania Fundacji jest:

• Inicjowanie, organizowanie i wspieranie konferencji, kongresów, seminariów, szkoleń i kursów.

• Monitorowanie i gromadzenie informacji o praktyce gospodarczej, działalności administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorczości i instytucjach rynkowych.

• Prowadzenie badań w sferze gospodarki, finansów, infrastruktury, kultury, edukacji i sportu.

• Inicjowanie, planowanie, prowadzenie i zlecanie kampanii informacyjnych i promocyjnych propagujących działalność Fundacji.

• Prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz osób pokrzywdzonych przez los, w tym szczególnie na rzecz byłych i obecnych pracowników i studentów Uniwersytetu -Ekonomicznego w Krakowie.

• Wspieranie działalności organizacji studenckich i studenckich kół naukowych.

• Wspieranie wydarzeń naukowych, artystycznych, społecznych, charytatywnych i sportowych.

• Organizowanie i prowadzenie klubów, kół zainteresowań i innych form upowszechniania nauki, kultury i sportu wśród młodzieży akademickiej.

• Fundowanie i przyznawanie nagród i wyróżnień dla osób fizycznych i prawnych, których działalność szczególnie pomaga w realizacji celów statutowych Fundacji.

• Fundowanie stypendiów oraz inna pomoc materialna studentom z ubogich rodzin, w tym szczególnie studentom Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pochodzącym ze wsi.

• Fundowanie nagród i wyróżnień dla szczególnie zdolnych uczniów małopolskich szkół średnich oraz studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

• Doradztwo, w tym w szczególności strategiczne, ekonomiczne, finansowe oraz psychologiczne dla studentów, instytucji i urzędów.

• Organizowanie, prowadzenie i wspieranie samopomocy studenckiej, w tym prowadzenie domów studenckich i punktów żywienia.

• Pozyskiwanie środków finansowych, rzeczowych oraz wsparcia organizacyjnego osób trzecich dla realizacji celów statutowych Fundacji.

• Współpracę z mediami, administracją rządową i samorządową, organizacjami naukowymi, szkołami wyższymi w z Polski i zagranicy, przedsiębiorstwami oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz społeczności lokalnych.

• Realizację projektów finansowanych bądź współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych, w szczególności ze środków funduszy strukturalnych.